Vyhledávání

Kontakt

Moto - Auto Jan Šafr
Horka u Bakova nad Jiz. Bakov nad Jizerou

+420326781544
+420326782571

motoauto@motoauto.cz

Tepelná izolace plastových oken

V posledních letech vzrostly u oken a dvěří požadavky na jejich termoizolační vlastnosti. Ztráty energie budov vznikají převážně v oblasti oken. Většími konstrukčními hloubkami a zavedením vícekomorových systémů je také podle nové vyhlášky o tepelné izolaci zajištěno, že se profily z PVC řadí do skupiny I. Ve spojení s moderními termoizolačními skly tak lze dosáhnout hodnot koeficientu U výrazně pod 1,0 W/m²K.

Čtyři a více komor pro lepší tepelnou izolaci

Úniky tepla v budově bez plastocýh oken a dvěříPožadavky na tepelnou izolaci oken, které v posledních letech dále vzrostly, iniciovaly úsilí výrobců profilů o zlepšení termoizolačních vlastností jejich systémů. Jedním z cílů těchto snah byl vývoj profilů, jejichž koeficient prostupu tepla bude blízký koeficientu prostupu tepla používaného zasklení. Výrobci profilů se pokusili dosáhnout tohoto zlepšení beze změny dosavadní konstrukční hloubky. Zatímco zvýšení počtu komor profilů ze dvou na tři ještě vedlo k markantnímu zlepšení, další zvyšování počtu komor už k požadovanému efektu nevedlo. Řešením tohoto dilematu bylo navržení kompletně nových konstrukcí profilů s konstrukčními hloubkami 70 mm a více. Tak se podařilo dosáhnout hodnoty koeficientu U řádově 1,2 W/m²K při současném použití standardních ocelových výztuží. Ve spojení s termoizolačním zasklením tak již hodnoty Uf  1,2 W/m²K a nižší nejsou utopií.

Zabudování nového okna se vyplatí.

Stará a špatná okna jsou jedním z největších zdrojů tepelných ztrát pláště budovy. Jsou doslova "slabými místy" fasády domu a současně „bezedným sudem“ ztrát. Novými, těsně přiléhajícími okny lze ušetřit velmi mnoho peněz. Vyplatí se vypočítat výši úspor pomocí kalkulačky úspory energie od firmy GEALAN a investovat do nových oken.