Vyhledávání

Kontakt

Moto - Auto Jan Šafr
Horka u Bakova nad Jiz. Bakov nad Jizerou

+420326781544
+420326782571

motoauto@motoauto.cz

  Firma ROTO FRANK AG

Firma ROTO FRANK AG má na českém trhu kování stavebních výplní význačné místo. Vděčí za to kvalitě svých výrobků, neustálé inovaci svých výrobků, rozsáhlému příslušenství ( které lze snadno integrovat do kování ) i nabídce speciálních typů kování. Vždy přitom klade důraz na maximální zajištění bezpečnosti stavební výplně proti násilnému vniknutí.

V současné době je na český trh dodáván poslední typ kování z vývojové řady ROTO pod obchodní značkou ROTO NT. Kování ROTO NT je řešeno na principu multifunkčních systémových prvků dovolujících řešit okenní i balkonové konstrukce otvíravým, otvíravě sklopným, sklopně posuvným a posuvně skládacím systémem

 Kování pro plastová okna a balkónové dveře - bezpečnost & komfort

Jak můžete ztížit život nenechavcům

Váš domov byl měl být místem, kde se můžete odreagovat a cítit se dobře. To je ovšem možné jenom v tom případě, že necháte nezvané hosty před prahem. V Německu dojde k vloupání do domu nebo do bytu každé čtyři minuty. Nejvíce ohrožené jsou plastová okna a dveře v přízemí. Asi v 70 % případů vloupání oknem je vypáčen rám okna, příp. kování. Proražené sklo hraje jen malou roli.

V takovém případě pomáhá správná technika zabezpečení, nebo» lupiči často s pokusy přestanou už za několik minut, pokud se jim "dílo" nedaří. S ohledem na bezpečnost se proto můžete na Roto spolehnout. Podle výzkumů 45 % pokusů o vloupání selže na technice zabezpečení.

Mechanické bezpečnostní systémy

  Ocelové bezpečnostní háčky

Bezpečnostní háčky z tvrzené oceli se pevně zaháknou zvrchu nebo zespodu do štěrbin v rámu. Tím je zaručena nejvyšší možná bezpečnost. Bezpečnostní háčky jsou nápadem vypůjčeným od bezpečnostních dveří, takže propůjčují oknům a balkónovým dveřím bezpečnost srovnatelnou se vstupními dveřmi.

Protilehlé středové zarážky

Dva čepy drží současně obě strany bezpečnostního uzamčení. Tento mechanismus nabízí účinnou ochranu proti pokusům vypáčit okno násilím do strany.

Bezpečnostní uzamykatelné okenní kliky

Uzamykatelná varianta kliky nabízí bezpečnost v případě, že se někdo pokusí zvenku otočit celým kováním. Okenní klika Secustic® je nejdokonalejším spojením designu a bezpečnosti, protože není vidět. Speciální mechanismus zabrání násilné manipulaci okenní klikou zvenčí.

Bezpečnostní zamykací čepy

Obě variaty zamykacího čepu (P a V) nabízí obzvláště dobrou bezpečnost. Zamykací čep V (na obrázku vpravo) je navíc dodatečně polohovatelný.

Bezpečnostní zamykací prvek z oceli

Tento prvek má obrovskou odolnost vůči vytrhnutí, ať už jde o plastová nebo dřevěná okna.

  • Třídy odolnosti
  • Ochrana proti navrtání
  • Uzamykatelná klika

Současná bezpečnostní norma pro "okna a dveře odolná proti vloupání" (DIN V ENV 1627-1630) rozlišuje u bytových výstaveb tři třídy odolnosti. Přitom jsou kladeny vysoké požadavky na celý okenní systém.

Co se týče kování, tak Roto NT splňuje uvedené požadavky s přehledem. Už v základní verzi splňuje kování Roto NT vysokou míru bezpečnosti.

 Při zkoušce odolnosti se nejprve na jednom okně provede analýza slabých míst a na druhém okně se provede zkouška. Zkouška odolnosti se zaměřuje na celé okno. Pro splnění kritérií je podle normy ještě důležité zasklení, vhodný profil a pečlivě provedená montáž.

Roto NT je založeno na rozšířitelném bezpečnostním konceptu, neboť při zvýšených nárocích na bezpečnost mohou být plastová okna a dveře vybaveny dodatečnými prvky kování Roto NT. Jelikož kování křídla je předvybaveno čepy, tak je namontování přídavných dílů jednoduché a rychlé, což snižuje náklady. Na mnoho součástí kování NT může být připevněn magnet, který tak zvyšuje mechanickou odolnost.

  1. Třída odolnosti 1
  2. Třída odolnosti 2

 Dětský pokoj

1. Větrání při vyklopení
2. Úplné otevření s klíčem

Bezpečný dětský pokoj - prostě uklidňující

Okna nám otevírají svět. Pro malé objevitele ovšem mohou představovat riziko. Zvenku volá kamarád. Dítě otevře okno a už to je! S tím v Roto počítali a vyvinuli speciální technologii - "vyklopení před otevřením".

Inteligentní bezpečnostní systém

Dětská pojistka zablokuje okenní křídlo v pozici vyklápení. Uzamykatelné madlo přitom znemožňuje přechod z pozice vyklopeno do pozice, v níž je celé okno otevřeno. Odblokovat okno lze pouze s pomocí klíče.

Bezpečné větrání

Je úplně jedno, jestli je dětské bezpečnostní okno zavřené nebo vyklopené - zcela otevřít jej může jen ten, kdo k němu má klíč. A ten samozřejmě nepatří do dětských rukou. To zaručuje bezpečnost a současně dovoluje větrání ve vyklopené pozici za účelem pravidelné výměny vzduchu. Pokud je třeba využít okno jiným způsobem, lze dětskou pojistku jednoduše odstranit.

Co když se změní funkce pokoje?

Pokud se např. rozhodnete z dětského pokoje udělat obývací pokoj nebo pracovnu, tak lze dětskou pojistku jednoduše odstranit. Přitom se vyměňuje pouze kování. Čisté řešení bez větších nákladů.

Více komfortu pro balkónové a terasové dveře

Balkónové a terasové dveře často vedou ven. Tak proč by si u nich člověk nedopřál trochu více komfortu? S Roto NT lze komfort obsluhy oken a dveří značně zvýšit. 

Ideál pro okenní dveře - magnetická západka

Jemné na»uknutí stačí: křídlo se lehce a samozřejmě přivře díky magnetické síle. Díky magnetu přitom okno pevně drží, aniž by bylo nutné okno zavřít madlem. Zejména v létě, kdy budete dveřmi procházet často ven, tento komfort plně oceníte. Za větrného počasí nedojde k otevření křídla.

Už žádné čmouhy na zácloně

Když necháte běžné okenní dveře otevřené a přijde prudký vítr, tak se může záclona přibouchnout a zašpinit se mazivem nebo se dokonce poničit. Naproti tomu magnetická západka nepotřebuje žádné mazivo a nepodléhá tedy mechanickému opotřebení.

Větrací nůžky

Větrání není jen otázkou komfortu, protože čerstvý vzduch je zdravý. Při mrazivých venkovních teplotách může naopak přílišné větrání nebo průvan způsobit ochlazení. I na tento problém má Roto řešení.

Větrací nůžky: nastavitelné větrání ve výklopné pozici

S tzv. větracími nůžkami můžete šířku vyklopení libovolně regulovat. V případě ložnice to znamená menší riziko nachlazení v zimě a současně dostatek svěžího vzduchu v létě.

Integrováno bez přirážky

Větrací nůžky brání prudkému přiražení oken při průvanu, pokud např. otevřete dveře na protilehlé straně pokoje.

 

 

  Třídy bezpečnosti

 

Třída odolnosti 1

Odolnost vůči tělesnému násilí, jako je např. kopání nebo náraz s rozběhem.

Třída odolnosti 2

Odolnost proti různému nářadí (např. šroubovák, kleště a klín).

Třída odolnosti 3

Odolnost proti dalšímu nářadí (např. proti páčidlu).

          Uzamykatelná klika

Současná bezpečnostní norma pro "okna a dveře odolná proti vloupání" (DIN V ENV 1627-1630) rozlišuje u bytových výstaveb tři třídy odolnosti. Přitom jsou kladeny vysoké požadavky na celý okenní systém.

Co se týče kování, tak Roto NT splňuje uvedené požadavky s přehledem. Už v základní verzi splňuje kování Roto NT vysokou míru bezpečnosti.